Близо 400 деца участваха в заключително мероприятие по Националната превантивна кампания „Работа на полицията в училищата“ – „Ваканция здравей! Да играем безопасно“
То се организира през днешния ден в гр. Стара Загора, в парк „ Артилерийски “. Инициативата е отдадена на идната почивка и Деня на детето – 1-ви юни и се провежда от ОДМВР-Стара Загора, Община Стара Загора, РУО-Стара Загора, РДПБЗН-Стара Загора, РЗИ-Стара Загора, Център за поддръжка за личностно развиване /ЦПЛР/, Местната комисия за битка с противообществените прояви на малолетни и малолетни, БЧК и други
Секретарят на община Стара Загора Николай Диков поздрави децата и им пожела почивка, изпълнена с доста игри и занимания. Той изрече признателност към всички институции, които са ангажирани с това децата в община Стара Загора да порастват в здрава и безвредна среда.
И през тази година учениците от учебните заведения и децата от Детските полицейски ръководства на територията на област Стара Загора имаха опция да прегледат полицейска кола, мотоциклет и пожарен автомобил. В парка малчуганите видяха и полицейско куче. Децата участваха във викторина с въпроси по сигурност на придвижването, конкурс за детска рисунка. Учениците се включиха в проява с шланг и струйник за гасене на пожар, получиха насоки по какъв начин вярно да употребяват противогаз и други Целта на демонстрациите, викторината и игрите бе децата да се научат на безвредно държание в разнообразни обстановки.
В състезанието за рисунка на асфалт преди всичко се класираха учениците от 4-ти „ г “ клас от Пето главно учебно заведение „ Митьо Станев “ гр. Стара Загора, втори бяха 4-ти „ б “ клас от Второ главно училище „ Св. Паисий Хилендарски “ гр. Раднево, а на трето място – учениците от Начално учебно заведение „ Димитър Благоев “ в Стара Загора.
В състезанието за рисунка на хартия първо място завоюва Яна Енева, ученичка в 4-ти „ д “ клас във Второ главно учебно заведение „ П. Р. Славейков “ гр. Стара Загора, на второ място бе класиран Давид Петков, възпитаник в 5-ти „ а “ клас от Основно учебно заведение „ Васил Левски “ гр. Чирпан, на трето място бе Мелани Яковлевска, ученичка в 4-ти „ г “ в Пето главно учебно заведение „ Митьо Станев “ гр. Стара Загора.
Секретарят на община Стара Загора Николай Диков поздрави децата и им пожела почивка, изпълнена с доста игри и занимания. Той изрече признателност към всички институции, които са ангажирани с това децата в община Стара Загора да порастват в здрава и безвредна среда.
И през тази година учениците от учебните заведения и децата от Детските полицейски ръководства на територията на област Стара Загора имаха опция да прегледат полицейска кола, мотоциклет и пожарен автомобил. В парка малчуганите видяха и полицейско куче. Децата участваха във викторина с въпроси по сигурност на придвижването, конкурс за детска рисунка. Учениците се включиха в проява с шланг и струйник за гасене на пожар, получиха насоки по какъв начин вярно да употребяват противогаз и други Целта на демонстрациите, викторината и игрите бе децата да се научат на безвредно държание в разнообразни обстановки.
В състезанието за рисунка на асфалт преди всичко се класираха учениците от 4-ти „ г “ клас от Пето главно учебно заведение „ Митьо Станев “ гр. Стара Загора, втори бяха 4-ти „ б “ клас от Второ главно училище „ Св. Паисий Хилендарски “ гр. Раднево, а на трето място – учениците от Начално учебно заведение „ Димитър Благоев “ в Стара Загора.
В състезанието за рисунка на хартия първо място завоюва Яна Енева, ученичка в 4-ти „ д “ клас във Второ главно учебно заведение „ П. Р. Славейков “ гр. Стара Загора, на второ място бе класиран Давид Петков, възпитаник в 5-ти „ а “ клас от Основно учебно заведение „ Васил Левски “ гр. Чирпан, на трето място бе Мелани Яковлевска, ученичка в 4-ти „ г “ в Пето главно учебно заведение „ Митьо Станев “ гр. Стара Загора.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




